< sekcia Zahraničie

Polícia pátra po strelcoch z kansaského baru, ich obete boli Hispánci

Ilustračné foto. Foto: TASR/AP

Podozrivého sa ešte nepodarilo zadržať.

Kansas City 6. októbra (TASR) - Streľbu v bare v americkom meste Kansas City, ktorá si v noci na v nedeľu vyžiadala štyroch mŕtvych a päť zranených, spáchali dvaja útočníci. Polícia po nich stále pátra, informovala agentúra AP.

Štyria muži, ktorí prišli o život, boli Hispánci. Polícia však nepredpokladá, že by mal čin rasistický motív, keďže k nemu došlo vo štvrti s veľkou hispánskou populáciou.

Dvaja útočníci sa podľa všetkého dostali do hádky s ľuďmi v bare. Najskôr odišli, ale potom sa vrátili vyzbrojení ručnými zbraňami a začali strieľať.

V malom bare Tequila KC Bar sa v tom čase (okolo 01.30 h miestneho času) nachádzalo približne 40 ľudí, ktorí sa v panike pokúšali vybehnúť na ulicu.

Polícia stále vyšetruje, čo presne sa v bare stalo, pričom skúma zábery z bezpečnostných kamier a vypočúva svedkov, ktorých výpovede sa rôznia.

Barman pre miestne noviny The Kansas City Star uviedol, že po ňom jeden z podozrivých hodil pohár, keď ho odmietol obslúžiť, pretože išlo o osobu, s ktorou boli už v minulosti problémy. Muž sa však neskôr, krátko pred záverečnou, vrátil spolu s ďalším chlapíkom, načo došlo k streľbe, tvrdí barman.