Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Štvrtok 18. apríl 2024Meniny má Valér
< sekcia Zahraničie

STREĽBA VO ŠVAJČIARSKU: Útočník zabil dvoch ľudí, jedného zranil

Dopravná značka upozorňuje vodičov na uzatvorenie cesty po streľbe v meste Sion na juhu Švajčiarska v pondelok 11. decembra 2023. Foto: TASR/AP

Prebieha rozsiahla policajná operácia v snahe strelca zadržať.

Bern 11. decembra (TASR) - Dvaja ľudia v pondelok zomreli a jeden utrpel zranenia pri vyčíňaní strelca v meste Sion na juhu Švajčiarska, oznámila miestna polícia. TASR o tom informuje podľa správy agentúry AP.

Neidentifikovaný muž spustil krátko pred 8.00 h streľbu na niekoľko ľudí v Sione zo zatiaľ neobjasnených príčin, uviedla polícia švajčiarskeho kantónu Valai vo vyhlásení. Dodala, že prebieha rozsiahla policajná operácia v snahe strelca zadržať, informuje agentúra AFP.

Podľa polície útočník pravdepodobne poznal svoje obete. Bližšie informácie o mieste streľby alebo motíve strelca však polícia neuviedla. Podľa nej sa strieľalo na dvoch rôznych miestach. Miestna prokuratúra v tomto prípade spustila vyšetrovanie vraždy.

Švajčiarsko má približne deväť miliónov obyvateľov, pričom mnoho z nich je vlastníkom zbrane. Podľa odhadov na základe nedávneho prieskumu vlastnia civilisti vo Švajčiarsku asi 2,3 miliónov kusov zbraní, píše agentúra Reuters.