Quantcast
< sekcia Zahraničie

CESTUJETE DO ŠVÉDSKA? Pri vstupe už netreba negatívny test na covid

Ilustračná snímka. Foto: TASR/AP

Cestujúci už nie sú pokladaní za osobitné riziko pri ovplyvňovaní šírenia omikronu vo Švédsku, napísala vláda vo vyhlásení.

Štokholm 18. januára (TASR) - Ľudia cestujúci do Švédska sa už nebudú musieť pred vstupom do krajiny preukázať negatívnym testom na ochorenie COVID-19, oznámila v utorok tamojšia vláda. Informáciu priniesla tlačová agentúra Reuters.

Švédsko zaviedlo pravidlá pre čerstvý negatívny test na covid vlani 28. decembra a snažilo sa tak spomaliť šírenie nákazlivejšieho variantu koronavírusu omikron. Odvtedy Švédsko opakovane zaznamenávalo nové rekordy v denných prípadoch nákazy, pričom omikron je v súčasnosti už úplne prevládajúcim variantom.

"Cestujúci už nie sú pokladaní za osobitné riziko pri ovplyvňovaní šírenia omikronu vo Švédsku," napísala vláda vo vyhlásení.

Švédsko zaznamenalo v posledných niekoľkých dňoch vyše 20.000 nových denných prípadov infekcie, čo je zhruba dvojnásobok predchádzajúceho rekordu zo skorších vĺn pandémie. Počet prípadov zaťažuje služby zdravotnej starostlivosti, ale nie v takom rozsahu, ako pred očkovaním.