Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Štvrtok 18. december 2025Meniny má Sláva a Slávka
< sekcia Zahraničie

V Sýrii uniesli poľského novinára

Ilustračná snímka Foto: TASR/AP

Marcina Sudera, ktorý okrem iného pracuje aj pre fotografickú agentúru Studio Melon, uniesli z kancelárie opozičných médií v meste Sarakíb

Bejrút 24. júla (TASR) - Poľského novinára dnes uniesli na severozápade Sýrie islamskí militanti. Informovali o tom opoziční aktivisti.

Marcina Sudera, ktorý okrem iného pracuje aj pre fotografickú agentúru Studio Melon, uniesli z kancelárie opozičných médií v meste Sarakíb. Leží v provincii Idlib a je pod kontrolou povstalcov.

Tamojší aktivisti pre agentúru Reuters uviedli, že ozbrojenci vzali so sebou aj počítače a peniaze. Sú presvedčení, že niektorí z únoscov boli cudzinci.

Výbor na ochranu novinárov so sídlom v New Yorku (CPJ) konštatoval, že Sýria je v súčasnosti pre zástupcov médií najnebezpečnejšou krajinou na svete. V roku 2012 ich tam prišlo o život najmenej 39, ďalších 21 uniesli. Za tieto činy sú zodpovedné vládne sily aj povstalci. Väčšinu z unesených prepustili, niekoľko je stále nezvestných.