Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Pondelok 26. február 2024Meniny má Viktor
< sekcia Zahraničie

Szijjártó: Netreba viac sankcií voči Rusku, tie škodia viac Európe

Na archívnej snímke Peter Szijjártó. Foto: TASR – Martin Baumann

Šéf maďarskej diplomacie dodal, že o tom hovoril aj s predstaviteľmi hospodárskej sféry, ktorí podľa jeho vyjadrenia dúfajú v to isté.

Budapešť 23. septembra (TASR) - Budapešť sa domnieva, že ďalší balík sankcií Európskej únie voči Rusku nie je potrebný. Vyhlásil to minister zahraničných vecí a vonkajších ekonomických vzťahov Péter Szijjártó v rozhovore pre ruskú štátnu agentúru TASS, ktorý zverejnili v sobotu. S odvolaním sa na server rtl.hu o tom informuje spravodajca TASR v Budapešti.

Szijjártó poskytol rozhovor v piatok po stretnutí s ruským ministrom zahraničných vecí Sergejom Lavrovom na pôde Valného zhromaždenia OSN v New Yorku.

"Ak porovnáme dopady sankcií na Rusko a Európu, vidíme, že Európa stráca viac. Z tohto dôvodu sa domnievame, že nie sú potrebné ďalšie balíky sankcií. Dúfame, že jedného dňa sa budeme môcť vrátiť k civilizovanej spolupráci medzi Východom a Západom, pretože je to v našom záujme," cituje server z rozhovoru.

Šéf maďarskej diplomacie dodal, že o tom hovoril aj s predstaviteľmi hospodárskej sféry, ktorí podľa jeho vyjadrenia dúfajú v to isté.

Szijjártó po stretnutí s Lavrovom pre agentúru MTI povedal, že otvoril aj otázku ruskej učebnice, v ktorej sú účastníci revolúcie z roku 1956 v Maďarsku označení ako fašisti.