Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Streda 24. december 2025Meniny má Adam a Eva
< sekcia Zahraničie

Pri havárii vrtuľníka v Tadžikistane zahynulo päť ľudí

Ilustračná snímka. Foto: TASR/AP

Medzi obeťami nešťastia, ku ktorému došlo pri núdzovom pristátí v ťažko prístupnom teréne pri silnom vetre a v hmle, sú traja ruskí horolezci a dvaja členovia posádky.

Dušanbe 13. augusta (TASR) - Päť ľudí zahynulo pri havárii vrtuľníka, ku ktorej došlo v nedeľu v pohorí Pamír v Tadžikistane. Informovala o tom agentúra AP s odvolaním sa na vyhlásenie tadžického výboru pre mimoriadne situácie.

Hovorkyňa výboru uviedla, že na palube vrtuľníka typu Mi-8 boli 13 ruských, jeden bieloruský a jeden španielsky horolezec, ako aj traja tadžickí členovia posádky. Medzi obeťami nešťastia, ku ktorému došlo pri núdzovom pristátí v ťažko prístupnom teréne pri silnom vetre a v hmle, sú traja ruskí horolezci a dvaja členovia posádky.

Horolezci sa vrtuľníkom vracali z úspešného výstupu na 7495 metrov vysoký Štít Ismáíla Sámáního, ktorý je najvyššou horou Tadžikistanu.