Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Pondelok 29. december 2025Meniny má Milada
< sekcia Zahraničie

Taliansko hlási najvyšší počet nakazených od začiatku mája

Ilustračná snímka. Foto: TASR/AP

Krajina v máji zrušila prísne karanténne opatrenia.

Rím 26. augusta (TASR) - Taliansko zaznamenalo v stredu 1367 prípadov nákazy novým koronavírusom, čo je najvyšší denný nárast od začiatku mája. Za uplynulých 24 hodín zomrelo ďalších 13 ľudí, ktorí mali pozitívny test na koronavírus. Informovala o tom talianska agentúra ANSA.

V utorok úrady evidovali 878 nových infikovaných. V Taliansku vykonali za uvedené obdobie 93.529 testov, čo je o takmer 20.000 viac ako za predchádzajúci deň a najviac od začiatku pandémie.

Podľa údajov americkej Univerzity Johnsa Hopkinsa má Taliansko celkovo 262.540 prípadov nákazy novým koronavírusom, pričom komplikáciám spôsobeným chorobou COVID-19 doposiaľ podľahlo 35.458 ľudí.

Taliansko v máji zrušilo prísne karanténne opatrenia. Stalo sa prvou krajinou v Európe, ktorá hlásila prípady ochorenia COVID-19.