< sekcia Zahraničie

Koronavírusu podľahol aj taliansky kňaz, ktorý daroval svoj respirátor

Ilustračná snímka. Foto: TASR – Martin Palkovič

Pápež František sa v utorok pomodlil za zosnulých lekárov i kňazov a poďakoval im za ich "hrdinský príklad služby", akú poskytli chorým.

Rím 24. marca (TASR) - Ochoreniu COVID-19 podľahol v Taliansku aj 72-ročný kňaz Giuseppe Berardelli, ktorý v nemocnici daroval svoj respirátor mladšiemu pacientovi nakazenému koronavírusom. Informovala o tom v utorok na spravodajská stanica BBC.

Berardelli je jedným spomedzi najmenej 50 kňazov, ktorí ochoreniu COVID-19 v Taliansku podľahli. Zomrel v nemocnici v mestečku Lovere ležiacom v provincii Bergamo na severe Talianska, ktorej rovnomenná metropola patrí v rámci krajiny k najzasiahnutejším.

Berardelli bol farárom v mestečku Casnigo. Ochoreniu COVID-19 podľahol ešte minulý týždeň. Vedenie nemocnice, kde bol hospitalizovaný, uviedlo, že respirátor, ktorý mu priniesli jeho farníci, odmietol používať a prenechal ho mladšiemu pacientovi.

Obyvatelia mesta Casnigo prejavili podľa talianskych médií svojmu farárovi úctu potleskom, keď videli vynášať jeho rakvu. Pohreb Berardelliho sa však nekonal.

Pápež František sa v utorok pomodlil za zosnulých lekárov i kňazov a poďakoval im za ich "hrdinský príklad služby", akú poskytli chorým.

V Taliansku zaznamenali už 6077 úmrtí súvisiacich s novým koronavírusom SARS-CoV-2, spôsobujúcim ochorenie COVID-19, a 63.927 nakazených. Taliansko v počte obetí koronavírusu už predbehlo aj Čínu, ktorá eviduje 3277 mŕtvych a 81.171 nakazených. Práve z Číny sa vírus rozšíril do celého sveta.