Quantcast
< sekcia Zahraničie

Na taliansky ostrov Lampedusa prepravili vyše 400 migrantov

Ilustračná snímka. Foto: TASR/AP

Civilné organizácie často zachraňujú migrantov na mori, hoci ich aktivity vyvolávajú v niektorých krajinách kontroverzie.

Rím 9. mája (TASR) - Viac ako 400 migrantov dorazilo v nedeľu na taliansky ostrov Lampedusa. Stalo sa tak v čase, keď sicílske úrady opäť nepovolili záchrannej lodi Sea-Watch 4 opustiť prístav. Informovala o tom agentúra AFP s odvolaním sa na miestne médiá.

Dvadsaťmetrový čln s 325 ľuďmi na palube zadržali príslušné úrady približne 13 kilometrov od brehov Lampedusy a o niečo bližšie ďalšie plavidlo s 90 ľuďmi na palube.

Orgány na ostrove Sicília medzitým obnovili príkaz na zadržanie plavidla Sea-Watch 4, ktoré spravuje charitatívna nemecká organizácia Sea-Watch. Loď zadržiavali v sicílskom Palerme do marca tohto roka.

Príkaz nasledoval po vykonaní bezpečnostnej prehliadky. Aktivisti tvrdia, že prehliadka lode bola len zámienkou na jej zadržanie.

V marci talianska pobrežná stráž zadržiavala v sicílskom prístavnom meste Augusta ďalšie plavidlo Sea-Watch 3, u ktorého pri kontrole takisto zistili nedostatky bezpečnostného charakteru.

Civilné organizácie často zachraňujú migrantov na mori, hoci ich aktivity vyvolávajú v niektorých krajinách kontroverzie. Záchrancovia často prevážajú migrantov do Talianska.