< sekcia Zahraničie

Taliansko sa lúčilo s najmladšou obeťou koronavírusu

Ilustračná snímka. Foto: TASR/AP

Omša bez prítomnosti veriacich bola naživo streamovaná cez internet.

Rím 29. marca (TASR) - Približne 500 ľudí sa zúčastnilo v Taliansku prostredníctvom internetu na smútočnom obrade venovanom 26-ročnému Andreovi Teseimu z mesta Predappio ako dosiaľ najmladšiemu človeku, ktorý v tejto krajine podľahol novému koronavírusu. Informovala o tom v nedeľu tlačová agentúra APA.

Na počesť Teseimu, ktorý pôsobil v oblasti dobrovoľníctva, nechali odslúžiť omšu bez prítomnosti veriacich, ktorá bola naživo streamovaná cez internet. Účastníkom takéhoto obradu bol aj starosta uvedeného mesta Roberto Canali.

Teseiho priviezli tento týždeň s príznakmi koronavírusového ochorenia COVID-19 do nemocnice v meste Cesena. Jeho stav sa v priebehu niekoľkých dní zhoršil a vo štvrtok zomrel na oddelení intenzívnej starostlivosti nemocnice v susednom meste Forli.

Na základe vládneho nariadenia s cieľom spomaliť šírenie nového koronavírusu sa nikde v Taliansku nekonajú verejné bohoslužby za prítomnosti veriacich, čo sa týka aj smútočných obradov pri úmrtiach. Kostoly a kaplnky však zostávajú otvorené pre osobné modlitby.