Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Utorok 28. marec 2023Meniny má Soňa
< sekcia Zahraničie

Taliansko zavádza nové opatrenia, aby predišlo celoštátnemu lockdownu

Ilustračná snímka. Foto: TASR/AP

Premiér v utorok vyhlásil, že bary a reštaurácie budú po polnoci zatvorené.

Rím 13. októbra (TASR) - Taliansky premiér Giuseppe Conte tvrdí, že nové opatrenia proti šíreniu koronavírusu, ktoré sa dotkli najmä nočného a spoločenského života, majú predísť ďalšiemu celoštátnemu lockdownu. Informáciu priniesla v utorok agentúra AP.

Po tom, čo talianske ministerstvo zdravotníctva za uplynulý deň potvrdilo 5901 nových prípadov ochorenia COVID-19 a 41 súvisiacich úmrtí, označil Conte obmedzenia za "primerané" a "adekvátne".

Premiér v utorok vyhlásil, že bary a reštaurácie budú po polnoci zatvorené. Chce tak obmedziť konzumáciu alkoholu a jedla mimo barov po 21.00 h. Spomínané opatrenia, ako aj odporúčaný počet osôb na súkromných oslavách, majú obmedziť aktívny spoločenský život, ktorý údajne spôsobil nárast počtu ochorení novým koronavírusom v krajine.

Viac ako 5000 osôb je v Taliansku hospitalizovaných, z toho 500 leží na jednotkách intenzívnej starostlivosti (JIS). Hoci tieto cifry predstavujú len zlomok jarného vrcholu, počet prípadov ochorenia COVID-19 stúpa vo všetkých talianskych regiónoch.