Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Streda 14. január 2026Meniny má Radovan
< sekcia Zahraničie

Zavraždili medzinárodne uznávaného módneho návrhára Tamása Királyho

Tamáš Király Foto: youtube

Királyho posledná módna prehliadka sa konala 22. a 23. marca v Budapešti.

Budapešť 8. apríla (TASR) - Tamás Király, jeden z medzinárodne najznámejších maďarských módnych návrhárov, sa stal obeťou vraždy. Oznámila to v nedeľu tlačová agentúra MTI s odvolaním sa na stránku hvg.hu.   

Maďarská polícia na svojej internetovej stránke bez uvedenia identity obete oznámila, že začala vyšetrovanie trestného činu vraždy voči neznámemu páchateľovi. Obeťou je 60-ročný muž, ktorého dobili v nedeľu ráno na smrť v jeho dome v VIII. budapeštianskom obvode.     

Podľa portálu hvg.hu ide o Tamása Királyho. Portál ďalej uviedol, že polícia nezistila žiadne známky vlámania.     

Király sa narodil 13. septembra 1952. Svoju kariéru začal v 80. rokoch a svojimi návrhmi si postupne vytvoril medzinárodné renomé. Objavili sa napríklad v časopisoch ako Vogue či ID. Királyho posledná módna prehliadka sa konala 22. a 23. marca v Budapešti.