Quantcast
< sekcia Zahraničie

Manžel zastrelenej učiteľky z Texasu zomrel na infarkt

Na archívnej snímke sa záchranári zhromažďujú po streľbe okolo základnej školy Robb Elementary School v meste Uvalde v americkom štáte Texas 24. mája 2022. Foto: TASR/AP

Manželia boli spolu 24 rokov a mali štyri deti.

Washington 27. mája (TASR) - Manžel jednej z dvoch učiteliek zavraždených pri utorkovej streľbe na škole v texaskom meste Uvalde zomrel na infarkt. Uviedol to v piatok americký denník The New York Times (NYT) s odvolaním sa na jedného z rodinných príslušníkov. Ten povedal, že muž zomrel žiaľom.

Päťdesiatročný Joe Garcia vo štvrtok ráno položil kvety pri pamätníku obetí. Jednou z nich bola jeho manželka Irma. Keď sa muž vrátil domov, emočne sa zrútil. Jeho synovec, John Martinez pre NYT uviedol, že jeho strýko bol po smrti svojej manželky zdrvený zármutkom. Manželia boli spolu 24 rokov a mali štyri deti.

Streľba na základnej škole Robb Elementary School je najhoršou masakru tohto druhu v USA od decembra 2012, keď na základnej škole Sandy Hook v meste Newtown v štáte Connecticut vtedy 20-ročný Adam Lanza zabil 26 ľudí vrátane 20 detí.

Americký prezident Joe Biden v súvislosti s masakrou v Uvalde presadzuje sprísnenie kontroly zbraní, čo je dlhodobou prioritou jeho Demokratickej strany, ktorá naráža na odpor republikánov.