\r\n
\r\nŠvédsko zaznamenalo v stredu 2820 novoinfikovaných - najviac od začiatku pandémie.
\r\n
\r\nAktivity hnutia Piatky za budúcnosť (Fridays for Future), ktoré Thunbergová založila, sa z dôvodu pandémie COVID-19 konali v online priestore aj počas prvej vlny pandémie od marca. V septembri sa Thunbergová a ďalší demonštranti vrátili k protestom priamo pred tamojším parlamentom.
\r\n
\r\nThunbergová sa stala známou po tom, ako od augusta 2018 denne protestovala pred švédskym parlamentom, pričom žiadala, aby politici urobili viac v boji proti klimatickej zmene. Mladých ľudí na celom svete tým inšpirovala k vlne protestov známych ako Piatky za budúcnosť. Neskôr vystúpila na pôde OSN či počas zasadnutia Svetového ekonomického fóra (WEF) vo švajčiarskom Davose.\n"],"articleBody":"Štokholm 30. októbra (TASR) - Švédska klimatická aktivistka Greta Thunbergová v piatok vyhlásila, že pre stúpajúci počet ľudí nakazených novým koronavírusom v krajine preruší svoje pravidelné protesty pred švédskym parlamentom v Štokholme a vráti sa výlučne k online kampani. Informovala o tom agentúra Reuters.\r\n\r\n\"Situácia sa zhoršuje, a preto sa vraciam ku klimatickým štrajkom online,\" napísala Thunbergová na Twitteri, kde jej príspevky sledujú približne štyri milióny ľudí. \"Zostaňte v bezpečí, dávajte si na seba pozor a znižujte krivku (nákazy),\" dodala.\r\n\r\nSchool strike week 115. Yesterday new COVID-19 recommendations came into place here in Stockholm. The situation is worsening, so therefore it’s back to #ClimateStrikeOnline for me.Stay safe, take care of each other and #flattenthecurve !#fridaysforfuture #schoolstrike4climate pic.twitter.com/DGMiQ8FDuy— Greta Thunberg (@GretaThunberg) October 30, 2020 \r\n\r\nŠvédsko zaznamenalo v stredu 2820 novoinfikovaných - najviac od začiatku pandémie.\r\n\r\nAktivity hnutia Piatky za budúcnosť (Fridays for Future), ktoré Thunbergová založila, sa z dôvodu pandémie COVID-19 konali v online priestore aj počas prvej vlny pandémie od marca. V septembri sa Thunbergová a ďalší demonštranti vrátili k protestom priamo pred tamojším parlamentom.\r\n\r\nThunbergová sa stala známou po tom, ako od augusta 2018 denne protestovala pred švédskym parlamentom, pričom žiadala, aby politici urobili viac v boji proti klimatickej zmene. Mladých ľudí na celom svete tým inšpirovala k vlne protestov známych ako Piatky za budúcnosť. Neskôr vystúpila na pôde OSN či počas zasadnutia Svetového ekonomického fóra (WEF) vo švajčiarskom Davose.","httpStatus":200}},"selectedPage":"https://www.teraz.sk/api_rest.php?module=RestApi&method=article&articleId=504192§ion=zahranicie&kind=clanok","wagonByUrl":{},"requirements":{"ids":[],"entities":{}},"wagonsConfig":[],"wagonHeight":{"ids":[],"entities":{}}}
< sekcia Zahraničie

Thunbergová bude pre pandémiu protestovať za ochranu klímy opäť online

Klimatická aktivistka Greta Thunbergová, foto z archívu. Foto: TASR/AP

Aktivistka sa stala známou po tom, ako od augusta 2018 denne protestovala pred švédskym parlamentom.

Štokholm 30. októbra (TASR) - Švédska klimatická aktivistka Greta Thunbergová v piatok vyhlásila, že pre stúpajúci počet ľudí nakazených novým koronavírusom v krajine preruší svoje pravidelné protesty pred švédskym parlamentom v Štokholme a vráti sa výlučne k online kampani. Informovala o tom agentúra Reuters.

"Situácia sa zhoršuje, a preto sa vraciam ku klimatickým štrajkom online," napísala Thunbergová na Twitteri, kde jej príspevky sledujú približne štyri milióny ľudí. "Zostaňte v bezpečí, dávajte si na seba pozor a znižujte krivku (nákazy)," dodala.Švédsko zaznamenalo v stredu 2820 novoinfikovaných - najviac od začiatku pandémie.

Aktivity hnutia Piatky za budúcnosť (Fridays for Future), ktoré Thunbergová založila, sa z dôvodu pandémie COVID-19 konali v online priestore aj počas prvej vlny pandémie od marca. V septembri sa Thunbergová a ďalší demonštranti vrátili k protestom priamo pred tamojším parlamentom.

Thunbergová sa stala známou po tom, ako od augusta 2018 denne protestovala pred švédskym parlamentom, pričom žiadala, aby politici urobili viac v boji proti klimatickej zmene. Mladých ľudí na celom svete tým inšpirovala k vlne protestov známych ako Piatky za budúcnosť. Neskôr vystúpila na pôde OSN či počas zasadnutia Svetového ekonomického fóra (WEF) vo švajčiarskom Davose.