Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Streda 4. október 2023Meniny má František
< sekcia Zahraničie

Tokio hlási najvyšší denný nárast infikovaných od začiatku mája

Na snímke budhistický mních s ochranným rúškom na tvári ponúka modlitby v obchodnej štvrti Ginza v japonskom Tokiu, foto z archívu. Foto: TASR/AP

Japonské úrady minulý piatok zrušili obmedzenia týkajúce sa cestovania medzi jednotlivými prefektúrami, hoci denne v krajine ešte stále pribúdajú desiatky infikovaných.

Tokio 24. júna (TASR) - Japonské hlavné mesto Tokio ohlásilo v stredu 55 nových prípadov ochorenia COVID-19, čo je najvyšší denný nárast od začiatku mája. Informovala o tom v stredu agentúra DPA.

Susedná prefektúra Saitama potvrdila v stredu 12 nových prípadov, čo je taktiež najvyšší denný nárast od začiatku minulého mesiaca.

Núdzový stav v dôsledku koronavírusovej pandémie bol v Tokiu, Saitame a ďalších troch prefektúrach ukončený koncom mája.

Japonské úrady minulý piatok zrušili obmedzenia týkajúce sa cestovania medzi jednotlivými prefektúrami, hoci denne v krajine ešte stále pribúdajú desiatky infikovaných. Ľudia sa tak postupne vracajú na letiská a vlakové stanice.

Japonsko doteraz zaznamenalo 18.755 prípadov a 978 úmrtí v dôsledku ochorenia COVID-19. Štatistika infikovaných zahŕňa aj 712 nakazených pasažierov z výletnej lode Diamond Princess, ktorá sa začiatkom februára viac ako dva týždne nachádzala v karanténe pri brehoch Japonska.