Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Sobota 20. apríl 2024Meniny má Marcel
< sekcia Zahraničie

TRAGÉDIA V DÜSSELDORFE: Dobodali mladého ukrajinského basketbalistu

Ilustračná snímka. Foto: TASR

Bol členom juniorského basketbalového mužstva ART Giants Düsseldorf. K útoku, pri ktorom utrpel ťažké zranenia aj Jermakovov spoluhráč Arťom Kozačenko.

Düsseldorf 12. februára (TASR) - Ukrajinský basketbalista Volodymyr Jermakov zahynul pri útoku nožom v nemeckom meste Düsseldorf, uviedol v nedeľu kyjevský basketbalový zväz (FBK). Nemecká polícia prípad vyšetruje, informuje TASR podľa pondelkovej správy servera Focus.de.

Sedemnásťročný Jermakov prišiel o život pri lúpežnom prepadnutí, ku ktorému došlo na ulici v noci na nedeľu 11. februára, napísal podľa servera denník The Kyiv Independent. Bol členom juniorského basketbalového mužstva ART Giants Düsseldorf. K útoku, pri ktorom utrpel ťažké zranenia aj Jermakovov spoluhráč Arťom Kozačenko, malo dôjsť krátko pred plánovaným zápasom tohto mužstva.

Jermakov ťažkým zraneniam podľahol v nemocnici, kým Kozačenko sa nachádza na jednotke intenzívnej starostlivosti. Celý tím pritom strávil noc v nemocnici, aby spoluhráčom vyjadril podporu, píše Focus.de.

Kyjevský basketbalový klub pritom vo vyjadrení na sociálnej sieti Facebook naznačil, že útok mal mať xenofóbny motív a mladí športovci boli napadnutí "len preto, že pochádzajú z Ukrajiny".

Vyšetrovanie prípadu prevzala düsseldorfská polícia. Doposiaľ nebolo jasné, či skutočne išlo o zločin z nenávisti, pripomína Focus.de.