< sekcia Zahraničie

Turecko zaviedlo karanténu v niektorých častiach 18 provincií

Rodinní príslušníci stoja vedľa pohrebného auta, v ktorom je rakva s pozostatkami ich príbuzného, ktorý zomrel na ochorenie COVID-19 v Istanbule v pondelok 30. marca 2019. Niekoľko obývaných oblasti v 18 tureckých provinciách vyhlásilo v pondelok karantény, ktoré majú za cieľ predísť šíreniu nového koronavírusu medzi obyvateľmi. V dôsledku ochorenia COVID-19 zomrelo v Turecku dosiaľ 131 ľudí. V krajine evidujú 9217 potvrdených prípadov nákazy. Prvého pacienta, ktorého pozitívne otestovali na koronavírus, zaznamenali 11. marca. Foto: TASR/AP

V dôsledku ochorenia COVID-19 zomrelo v Turecku dosiaľ 131 ľudí.

Istanbul 30. marca (TASR) - Niekoľko obývaných oblasti v 18 tureckých provinciách vyhlásilo v pondelok karantény, ktoré majú za cieľ predísť šíreniu nového koronavírusu medzi obyvateľmi. S odvolaním sa na ministerstvo vnútra o tom informovala agentúra DPA.

V dôsledku ochorenia COVID-19 zomrelo v Turecku dosiaľ 131 ľudí. V krajine evidujú 9217 potvrdených prípadov nákazy. Prvého pacienta, ktorého pozitívne otestovali na koronavírus, zaznamenali 11. marca.

Karantény v 39 obytných oblastiach začali platiť v pondelok popoludní o 15.15 h miestneho času. Do karantény sa dostalo aj malé mesto a 28 dedín.

Turecký prezident Recep Tayyip Erdogan by mal vystúpiť s prejavom k obyvateľstvu po zasadnutí vládneho kabinetu. Vláda dosiaľ žiadne nariadenia o zákaze pohybu nevydala. Opozícia pritom žiada, aby vydala príkaz na domácu karanténu.

Úrady v krajine s 83 miliónmi obyvateľov dosiaľ miesta, v ktorých evidujú prípady nákazy, nezverejnili.

Minister zdravotníctva Fahrettin Koca povedal, že tým chcú predísť migrácii obyvateľstva. Zároveň priznal, že vírus sa rozšíril takmer do všetkých častí Turecka.