Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Pondelok 11. december 2023Meniny má Hilda
< sekcia Zahraničie

Tusk: Poľská vláda bodla Ukrajine nôž do chrbta

Na snímke Donald Tusk. Foto: TASR - Pavol Zachar

Tusk na adresu poľskej vlády vyhlásil, že Ukrajine odovzdala takmer všetky zbrane použiteľné na fronte a nakoniec túto investíciu do poľsko-ukrajinských vzťahov zničí.

Varšava 21. septembra (TASR) - Bývalý predseda Európskej rady a poľský expremiér Donald Tusk vo štvrtok obvinil poľskú vládnu stranu Právo a spravodlivosť (PiS), že počas predvolebnej kampane sa rozhodla "vraziť Ukrajine nôž do chrbta". Reagoval tak na vyhlásenie premiéra Mateusza Morawieckeho, ako ho v stredu večer tlmočila agentúra PAP, že Poľsko zastavilo dodávky zbraní Ukrajine. TASR správu prevzala z webovej stránky stanice Sky News.

Tusk na adresu poľskej vlády vyhlásil, že Ukrajine "odovzdala takmer všetky zbrane použiteľné na fronte a nakoniec túto investíciu do poľsko-ukrajinských vzťahov zničí".

Morawiecki hovoril o zastavení dodávok poľských zbraní Ukrajine v stredu pre televíziu Polsat News po tom, čo Ukrajina podala proti Varšave sťažnosť u Svetovej obchodnej organizácie za to, že predĺžila zákaz dovozu ukrajinského obilia aj po 15. septembri. Tento krok v inotajoch, avšak ostrým tónom kritizoval v prejave na Valnom zhromaždení OSN v utorok aj ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj.