Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Nedela 25. február 2024Meniny má Frederik a Frederika
< sekcia Zahraničie

Pri ruskom ostreľovaní Kosťantynivky zahynulo 16 ľudí

Vojaci a záchranári nesú telo obete po ruskom raketovom útoku na trhovisko v meste Kosťantynivka v Doneckej oblasti na Ukrajine 6. septembra 2023. Foto: TASR/AP

Medzi mŕtvymi je aj jedno dieťa, uviedlo ukrajinské ministerstvo vnútra.

Kyjev 6. septembra (TASR) — Najmenej 16 ľudí zahynulo pri stredajšom ostreľovaní trhu v meste Kosťantynivka ležiacom na východe Ukrajiny v Doneckej oblasti ruskými silami. Ďalších 28 osôb utrpelo zranenia, informuje BBC s odvolaním sa na ukrajinského premiéra Denysa Šmyhaľa.

Medzi mŕtvymi je aj jedno dieťa, uviedlo ukrajinské ministerstvo vnútra.

V dôsledku toho bolo podľa generálnej prokuratúry poškodených asi 20 predajných miest, elektrické vedenie, administratívna budova a piate podlažie obytného domu. Na mieste útoku vypukol požiar s rozlohou asi 300 metrov štvorcových, ktorý sa podarilo uhasiť.

"Delostrelectvo ruských teroristov zabilo 16 ľudí v meste Kosťantynivka v Doneckej oblasti. Obyčajný trh. Obchody. Lekáreň. Ľudia, ktorí neurobili nič zlé. Veľa zranených," uviedol v príspevku na sociálnej sieti ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj. "Žiaľ, počet mŕtvych a zranených sa môže ešte zvýšiť. Toto ruské zlo musí byť porazené čo najskôr," dodal.

Predpokladá sa, že trh zasiahli rakety vypálené z ruského systému S-300.