Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Nedela 10. december 2023Meniny má Radúz
< sekcia Zahraničie

Pri ruských útokoch na Ukrajine zahynulo najmenej osem ľudí

Na tejto fotografii, ktorú poskytlo ukrajinské ministerstvo pre mimoriadne situácie, hasiči uhasili požiar spôsobený úlomkami ruskej rakety po jej zostrelení systémom protivzdušnej obrany počas nočného ruského raketového útoku v Kyjeve na Ukrajine v utorok 16. mája 2023. Foto: TASR/AP

Tri osoby vrátane päťročného chlapca prišli o život a ďalšie dve utrpeli zranenia v dedine Zelenivka v Chersonskej oblasti, píše BBC s odvolaním sa na tamojšieho gubernátora Olexandra Prokudina.

Kyjev 18. mája (TASR) - Pri stredajšom ostreľovaní Ukrajiny ruskými silami zomrelo najmenej osem ľudí a 17 utrpelo zranenia. Medzi obeťami bol aj päťročný chlapec. TASR správu prevzala vo štvrtok z webovej stránky stanice BBC.

Tri osoby vrátane päťročného chlapca prišli o život a ďalšie dve utrpeli zranenia v dedine Zelenivka v Chersonskej oblasti, píše BBC s odvolaním sa na tamojšieho gubernátora Olexandra Prokudina. Delostrelecký granát zasiahol obchod v dedine.

"Bol do ďalší delostrelecký útok ruských teroristov," napísal ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj na Twitteri. Ľudia boli podľa jeho vyjadrení v tom čase na ulici pred obchodom. Zelenskyj dodal, že zabitý chlapec sa volal Vsevolod a v júli by dovŕšil šesť rokov.

"Pravidelné ruské bombardovanie Sumskej, Černihivskej, Dnepropetrovskej a Záporožskej oblasti a Donbasu znovu a znovu potvrdzuje, že vo svete potrebujeme ešte pevnejšiu pozíciu s cieľom vyvinúť tlak na Rusko," uviedol prezident.

V Ruskom okupovanom Donecku si ukrajinské ostreľovanie vyžiadalo päť obetí a 15 zranených, uviedol Moskvou dosadený starosta mesta Alexej Kulemzin. Ukrajinské sily obvinil, že len v stredu na mesto dopadlo 163 delostreleckých granátov a 20 rakiet. Medzi zranenými bol údajne aj 13-ročný chlapec.

Rovnaký počet obetí a až 23 zranených uviedol aj ďalší predstaviteľ ruských úradov. BBC nebola schopná bezprostredne overiť údaje ani jednej zo strán.