Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Nedela 3. december 2023Meniny má Oldrich
< sekcia Zahraničie

Ukrajina postúpila v úsekoch frontu na východe a juhu krajiny

Ilustračná snímka. Foto: TASR

Výkon ruských jednotiek bol medzitým podľa ruského rezortu obrany zmiešaný.

Londýn 10. júna (TASR) - K "významným" operáciám ukrajinskej armády došlo na niektorých úsekoch frontovej línie na východe a juhu Ukrajiny, uviedlo v sobotu britské ministerstvo obrany s odvolaním sa na najnovšie poznatky britských tajných služieb. TASR informuje na základe správy denníka The Guardian.

Ukrajinské jednotky tam podľa Londýna "zrejme dosiahli dobrý pokrok" a "prenikli do prvých línií ruskej obrany". V ďalších oblastiach je však "ukrajinský postup pomalší", dodáva Londýn.

Výkon ruských jednotiek bol medzitým podľa ruského rezortu obrany "zmiešaný". Niektoré jednotky "pravdepodobne vykonávali vierohodné manévrové obranné operácie, kým iné sa stiahli" za určitého chaosu v "čase pribúdajúcich správ o ruských obetiach, keď sa sťahovali cez svoje vlastné mínové polia", cituje Guardian.

"Ruské letectvo bolo nezvyčajne aktívne nad južnou Ukrajinou, kde je vzdušný priestor pre Rusko dostupnejší než v iných častiach krajiny. Stále však nie je jasné, či boli taktické nálety účinné," uviedlo britské ministerstvo obrany v najnovšom vyhlásení k bojom na Ukrajine.