Quantcast
< sekcia Zahraničie

Pri ruskom útoku na mesto Charkov zahynulo šesť ľudí

Muž upratuje interiér bytu zničeného po ruskom bombardovaní na Ukrajine, foto z archívu. Foto: TASR / AP

Zelenskyj uviedol, že pri útoku, ktorý podľa neho nemal žiadne opodstatnenie a ktorý poukazuje na bezmocnosť agresora, bol úplne zničený jeden bytový blok.

Kyjev 18. augusta (TASR) - Ako "podlý a cynický" odsúdil ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj útok ruských okupačných síl, pri ktorom zahynulo v stredu v ukrajinskom meste Charkov najmenej šesť ľudí a ďalších 16 osôb utrpelo zranenia.

TASR správu prevzala od tlačovej agentúry AFP.

Zelenskyj uviedol, že pri útoku, ktorý podľa neho "nemal žiadne opodstatnenie a ktorý poukazuje na bezmocnosť agresora", bol "úplne zničený jeden bytový blok".

"Neodpustíme im to, pomstíme sa," napísal ukrajinský prezident na sociálnej sieti Telegram.

Pri zásahu vznikol v obytnom bloku v severovýchodnej časti mesta požiar, uviedol charkovský starosta Ihor Terechov, ktorý spočiatku hovoril o troch mŕtvych a desiatich zranených, ale gubernátor Charkovskej oblasti Oleh Synjehubov neskôr spresnil, že počet obetí ruského útoku vzrástol.

"Žiaľ, počet mŕtvych a zranených po bombardovaní sa zvýšil - šesť ľudí zomrelo a 16 bolo zranených," uviedol Synjehubov.

Charkov bol obliehaný už hneď v prvých dňoch februárovej invázie. Ruským jednotkám podporovaným masívnou delostreleckou paľbou a raketovými údermi sa však nepodarilo ovládnuť toto druhé najväčšie ukrajinské mesto. V okolí zahynuli stovky ľudí.

Väčšina ruskej ofenzívy sa podľa konštatovania AFP momentálne sústreďuje na južnú a východnú časť Ukrajiny.