Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Streda 6. december 2023Meniny má Mikuláš
< sekcia Zahraničie

Kuleba: Ukrajina rešpektuje voľbu Slovákov v parlamentných voľbách

Na archívnej snímke ukrajinský minister zahraničných veci Dmytro Kuleba gestikuluje počas tlačovej konferencie v Kyjeve. Foto: TASR/AP

Je však ešte priskoro vyjadriť, ako výsledky volieb ovplyvnia postoj Slovenska, uviedol ukrajinský minister zahraničných vecí Dmytro Kuleba..

Kyjev 2. októbra (TASR) - Ukrajina rešpektuje voľbu Slovákov v sobotňajších parlamentných voľbách a úspech strany, ktorá nesúhlasí s posielaním vojenskej pomoci Kyjevu. TASR správu prevzala z agentúry AFP.

"Voľbu Slovákov rešpektujeme," povedal ukrajinský minister zahraničných vecí Dmytro Kuleba. "Je však ešte priskoro vyjadriť, ako výsledky volieb ovplyvnia postoj Slovenska," povedal. Podľa jeho slov Kyjev môže prvé závery robiť až po sformovanní vládnej koalície na Slovensku.

Víťazom sobotňajších predčasných parlamentných volieb (30. septembra) sa stala strana Smer-SD a do Národnej rady SR voliči posunuli sedem politických subjektov. Prezidentka SR Zuzana Čaputová v nedeľu uviedla, že víťaza volieb v pondelok poverí zostavením vlády. Smer-SD avizoval, že rokovania o zostavení vlády začne až po poverení.

Svetové tlačové agentúry v informovaní o slovenských voľbách poukazovali aj na to, že povolebná zmena môže ovplyvniť postoj Slovenska k vojenskej podpore Ukrajiny.