Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Nedela 16. jún 2024Meniny má Blanka a Bianka
< sekcia Zahraničie

Ukrajina: Rusko v noci opäť útočilo na energetickú infraštruktúru

Ilustračná snímka. Foto: TASR/AP

Pri útokoch na mestá Šostka a Konotop v Sumskej oblasti došlo k zasiahnutiu energetických zariadení.

Kyjev 22. mája (TASR) — Ukrajinská protivzdušná obrana zostrelila všetkých 24 útočných dronov typu Šáhid, ktoré ruské sily vypustili počas nočného útoku na Ukrajinu. V stredu to uviedol veliteľ vzdušných síl Mykola Oleščuk, informovala agentúra Reuters.

Drony boli podľa neho vypustené z ruského prístavného mesta Primorsko-Achtarsk, ktoré sa nachádza na pobreží Azovského mora, ako aj z okupovaného Krymu a z Kurskej oblasti. Zostrelené boli nad Mykolajivskou, Dnepropetrovskou, Záporožskou, Doneckou, Sumskou a Odeskou oblasťou.

Ruské údery boli podľa spoločnosti Ukrenerho cielené predovšetkým na zariadenia energetickej infraštruktúry na severovýchode Ukrajiny.

Pri útokoch na mestá Šostka a Konotop v Sumskej oblasti došlo k zasiahnutiu energetických zariadení. V meste Sumy a priľahlých oblastiach boli prerušené dodávky elektriny, ktoré sa neskôr podarilo čiastočne obnoviť.

Ako oznámilo ukrajinské ministerstvo energetiky, v dôsledku nočných útokov sa prerušili dodávky elektriny pre viac ako 500.000 odberateľov. Útoky ovplyvnili aj dodávky v Černihivskej a Charkovskej oblasti, ktoré boli medzičasom obnovené.