Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Streda 12. jún 2024Meniny má Zlatko
< sekcia Zahraničie

Ukrajina útočila dronmi a raketami na ciele v Rusku a na Kryme

Ilustračná snímka. Foto: TASR/AP

Ukrajinské médiá informovali aj o ďalšom útoku, ktorého terčom bola radarová stanica pri meste Kovylkino v Mordvianskej republike ležiacej približne 600 kilometrov od ukrajinských hraníc.

Kyjev 17. apríla (TASR) - Ukrajina útočila v stredu dronmi a raketami na viacero miest v Rusku aj na Krymskom polostrove, ktorý Moskva anektovala v roku 2014. Jedným z cieľov bezpilotných lietadiel bola aj továreň na výrobu lietadiel v meste Kazaň na západe Ruska. TASR o tom informuje na základe správy agentúry DPA.

V zmienenej továrni v Kazani, ktorá je od ukrajinských hraníc vzdialená asi 1000 kilometrov, sa vyrábajú a opravujú strategické bombardéry Tupolev. Neďaleko závodu bolo údajne počuť niekoľko výbuchov, pričom podľa ruského ministerstva obrany bol nad Tatárskou republikou zachytený dron.

Ukrajinské médiá informovali aj o ďalšom útoku, ktorého terčom bola radarová stanica pri meste Kovylkino v Mordvianskej republike ležiacej približne 600 kilometrov od ukrajinských hraníc. Ruský rezort obrany uviedol, že aj tento útok dronom bol odrazený.

V stredu skoro ráno bolo počuť výbuchy aj na vojenskom letisku neďaleko mesta Džankoj na čiernomorskom polostrove Krym. Podľa správ ukrajinských médií tam dopadli dve americké rakety ATACMS. Údajne bol zničený ruský systém protivzdušnej obrany S-400 vrátane radarového a niekoľkých odpaľovacích zariadení. Podľa ukrajinských médií bolo zároveň zabitých či zranených aj niekoľko ruských vojakov.