Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Sobota 2. december 2023Meniny má Bibiana
< sekcia Zahraničie

Zelenskyj navštívil vojakov na fronte v Doneckej oblasti

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj navštívil ukrajinských vojakov na frontovej línii v Doneckej oblasti 23. mája 2023. Foto: TASR/AP

Zelenskyj prišiel na frontovú líniu do oblasti, kde ruské jednotky sústreďujú svoj úsilie na dobytie nových území.

Kyjev 23. mája (TASR) - Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj navštívil v utorok ukrajinských vojakov na frontovej línii v Doneckej oblasti na východe krajiny. TASR informuje na základe správy agentúry AFP a denníka The Guardian.

"Pri svojom návrate zo zahraničnej návštevy prezident Volodymyr Zelenskyj navštívil pozície ukrajinských ozbrojených síl na frontovej línii Vuhledar-Marijinka na obrannej línii v Doneckej oblasti," uviedol vo vyhlásení jeho úrad.

Zelenskyj prišiel na frontovú líniu do oblasti, kde ruské jednotky sústreďujú svoj úsilie na dobytie nových území. Zelenskyj tak urobil pri príležitosti Dňa ukrajinského námorníctva, ktorý sa oslavuje 23. mája.

"Naši obrancovia. Frontová línia. Dnes som tu, aby som zablahoželal našim bojovníkom v Deň ukrajinského námorníctva. Sláva všetkým, ktorí bránia Ukrajinu!" napísal Zelenskyj na sociálnych sieťach a zverejnil aj fotografie, na ktorých pózuje s ukrajinskými vojakmi.