< sekcia Zahraničie

Ukrajinský prezident Zelenskyj sa vyliečil z choroby COVID-19

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj, foto z archívu. Foto: TASR/AP

Na COVID-19 sa v júni liečila aj Zelenského manželka Olena.

Kyjev 23. novembra (TASR) - Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj v pondelok oznámil, že sa vyliečil z infekčnej choroby COVID-19, ktorú spôsobuje koronavírus SARS-CoV-2. Informovala o tom agentúra Interfax, podľa ktorej Zelenskyj na sociálnej sieti Telegram oznámil, že mal "konečne negatívny výsledok testu na koronavírus".

V súvislosti s epidémiou apeloval na ľudí, že si musia uvedomiť "nové riziká a čo najviac si na seba dávať pozor". Pripomenul im nutnosť nosiť rúško, dodržiavať bezpečný odstup a obmedziť sociálne kontakty, prijímať dostatok vitamínov a udržiavať sa v dobrej fyzickej kondícii. "To všetko je veľmi dôležité a to všetko nám dáva nádej," dodal Zelenskyj.

Zelenskyj a šéf jeho kancelárie Andrij Jermak 9. novembra informovali, že ochoreli na COVID-19. O tri dni neskôr boli obaja prijatí na jednu z kyjevských kliník.

Na COVID-19 sa v júni liečila aj Zelenského manželka Olena. V auguste vyšlo najavo, že spolu s ňou bol v nemocnici hospitalizovaný aj ich syn.

Ukrajina v pondelok oznámila, že pozitívny výsledok testu na koronavírus SARS-CoV-2 malo ďalších 10.945 ľudí, čím celkový počet nakazených od vypuknutia epidémie v krajine stúpol na 635.689. Počet obetí pandémie na Ukrajine sa za posledných 24 hodín zvýšil o 124, čím sa celková bilancia úmrtí zvýšila na 11.075.