Quantcast
< sekcia Zahraničie

OBROVSKÝ ÚLOVOK: Zhabali vyše 70 kilogramov kokaínu za milióny eur

Ilustračná snímka. Foto: TASR/AP

Operácia bola vykonaná na príkaz prokuratúry Bosny a Hercegoviny.

Sarajevo 18. augusta (TASR) - Úrady v Bosne a Hercegovine zhabali v stredu 73 kilogramov kokaínu v hodnote niekoľkých miliónov eur, čo je jedno z najväčších množstiev danej drogy objavených v tejto balkánskej krajine po vojne z 90. rokov.

Kokaín bol pašovaný spolu s iným tovarom dovážaným do Bosny a Hercegovina a odhalený bol pri operácii uskutočnenej s pomocou partnerských agentúr krajín Európskej únie a Europolu, informovala tlačová agentúra HINA.

Operácia bola vykonaná na príkaz prokuratúry Bosny a Hercegoviny; členovia Riaditeľstva pre organizovanú a závažnú trestnú činnosť Ministerstva vnútra Republiky srbskej – jednej z dvoch entít krajiny – objavili kokaín vo veľkosklade.

Ide o jeden z najväčších "úlovkov" kokaínu v postdaytonskej Bosne a Hercegovine; hodnota zadržaných drog na nelegálnom drogovom trhu by predstavovala niekoľko miliónov eur, uviedla prokuratúra Bosny a Hercegoviny v tlačovej správe.

Vyšetrovanie prebieha v spolupráci s partnerskými agentúrami. Prokuratúra Bosny a Hercegoviny pokračuje vo vyšetrovaní s cieľom objasniť okolnosti medzinárodného pašovania kokaínu.

Orgány Bosny a Hercegoviny v uplynulých mesiacoch zatkli niekoľko osôb spojených s obchodovaním s drogami.