< sekcia Zahraničie

Agentúra DISA, spravujúca údaje prezidenta a vlády, ohlásila únik dát

Ilustračné foto. Foto: TASR/AP Photo

Minulý týždeň obžalovalo americké ministerstvo spravodlivosti štyroch príslušníkov čínskej armády z toho, že pred tromi rokmi podnikli kybernetický útok na americkú spoločnosť Equifax.

Washington 20. februára (TASR) – Americká Obranná agentúra pre informačné systémy (DISA), ktorá je zodpovedná za komunikačnú a informačnú bezpečnosť popredných predstaviteľov štátu vrátane amerického prezidenta, ohlásila únik dát. S odvolaním sa na vyhlásenie hovorcu agentúry Charlesa Pricharda o tom vo štvrtok o tom informoval portál Tech Crunch.

"DISA začala rozosielať listy osobám, ktorých osobné údaje mohli byť kompromitované počas narušenia bezpečnosti, ku ktorému došlo v jednom zo systémov agentúry," uviedol Prichard.

Hovorca ďalej zdôraznil, že nie sú žiadne dôkazy o zneužití osobných údajov, avšak predpisy agentúre prikazujú, aby informovala možné obete. K úniku dôverných údajov došlo podľa listu pravdepodobne ešte medzi májom a júlom 2019.

Minulý týždeň obžalovalo americké ministerstvo spravodlivosti štyroch príslušníkov čínskej armády z toho, že pred tromi rokmi podnikli kybernetický útok na americkú spoločnosť Equifax, v dôsledku čoho mali odcudziť osobné údaje desiatok miliónov Američanov. Útok sa celkovo dotkol najmenej 145 miliónov občanov Spojených štátov.

Spoločnosť Equifax pracuje v USA ako register dlžníkov, ktorý poskytuje odhad úverových rizík u jednotlivcov. Spoločnosť spravuje údaje približne 400 miliónov osôb a je v USA najväčšou svojho druhu. Equifax sídli v Atlante v americkom štáte Georgia a bola založená v roku 1899.