< sekcia Zahraničie

V USA pribudlo vyše 43.700 nových prípadov COVID-19 za 24 hodín

Ilustračná snímka. Foto: TASR/AP

Spojené štáty sú krajinou, ktorú koronavírusová pandémia zasiahla najťažšie, a to v počte prípadov nákazy i počte úmrtí.

Washington 5. júla (TASR) - Spojené štáty zaznamenali za posledných 24 hodín viac ako 43.700 ďalších prípadov nákazy novým koronavírusom, vyplýva z údajov Univerzity Johnsa Hopkinsa k sobotňajšiemu večeru miestneho času. Celkový počet potvrdených infikovaných v krajine sa tým zvýšil na takmer 2,84 milióna.

Z priebežne aktualizovanej bilancie tejto univerzity tiež vyplýva, že v USA hlásili za uplynulý deň ďalších 252 úmrtí na koronavírusovú chorobu COVID-19, čím počet obetí v krajine od začiatku pandémie stúpol na 129.657.

Nové údaje prišli po troch dňoch rekordne vysokých počtov nových prípadov, z ktorých najviac - 57.683 - zaevidovali v piatok.

Nižšie čísla by podľa AFP mohli súvisieť s menším počtom hlásení počas národného sviatku Dňa nezávislosti, ktorý USA slávia 4. júla.

Najvyššie denné nárasty potvrdených nových prípadov v sobotu oznámili štáty Florida (11.445) a Texas (8258), kde naďalej pribúdajú počty pacientov s COVID-19 v nemocniciach, informovala agentúra AP.

Spojené štáty sú krajinou, ktorú koronavírusová pandémia zasiahla najťažšie, a to v počte prípadov nákazy i počte úmrtí.

Prezident Donald Trump v sobotu znova obvinil Čínu zo zatajovania informácií o novom koronavíruse, čo podľa neho umožnilo rozšírenie nákazy po celom svete, vyzdvihol však americkú "vedeckú brilantnosť".

"Pravdepodobne budeme mať liečebné a/alebo vakcínové riešenie dlho pred koncom tohto roka," vyhlásil.