< sekcia Zahraničie

Stranu z komiksu o Spider-Manovi vydražili za 3,4 milióna dolárov

Na archívnej snímke Stan Lee, ktorý sa podieľal na vytvorení známych superhrdinov vydavateľstva Marvel ako Spider-man či Neuveriteľný Hulk. Foto: TASR/AP

Na predmetnej strane č. 25 je Spider-Man vyobrazený po prvý raz v čiernom kostýme.

Dallas 14. januára (TASR) - Za rekordných 3,4 milióna dolárov vo štvrtok v USA vydražili jedinú stranu z komiksu o superhrdinovi Spider-Manovi z roku 1984. Informuje o tom tlačová agentúra AFP.

Na predmetnej strane č. 25 je Spider-Man vyobrazený po prvý raz v čiernom kostýme, čo neskôr viedlo k vytvoreniu záporného hrdinu – mimozemského symbionta Venoma. Autorom diela je výtvarník Michael Zeck.

Vyvolávacia cena bola 330.000 dolárov, uviedol aukčný dom Heritage Auctions. Štvordňová dražba zameraná na komiksy sa koná v texaskom Dallase. Meno nového majiteľa artefaktu aukčný dom nezverejnil.

Za rekordných 3,4 milióna dolárov vo štvrtok 13. januára 2022 v USA vydražili jedinú stranu z komiksu o superhrdinovi Spider-Manovi z roku 1984. Na predmetnej strane č. 25 je Spider-Man vyobrazený po prvý raz v čiernom kostýme, čo neskôr viedlo k vytvoreniu záporného hrdinu – mimozemského symbionta Venoma. Autorom diela je výtvarník Michael Zeck.
Foto: TASR/AP


Strana pochádza z komiksu "Secret Wars No. 8", ktorý vydalo americké vydavateľstvo Marvel Comics.

Dražba odráža narastajúci trend dopytu po memorabíliách populárnej kultúry, ktorý je badateľný od začiatku covidovej pandémie. Záujemcovia platia za komiksy či zberateľské karty rekordné čiastky.

Spider-Man však neláme rekordy len na dražbách, podotýka stanica Sky News. Najnovšia filmová verzia "Spider-Man: Bez domova", ktorá mala premiéru vlani v decembri, zarobila už vyše 1,5 miliardy dolárov.