Quantcast
< sekcia Zahraničie

USA opäť zaznamenali rekordný nárast prípadov nákazy koronavírusom

Cyklista s ochranným rúškom na zabránenie šíreniu nového koronavírusu jazdí po ceste na ulici v štvrti Queens v New Yorku. Foto: TASR/AP

Za posledných 24 hodín (do piatka 02.30 h SELČ) pribudlo v USA v súvislosti s koronavírusom aj 974 nových úmrtí, uvádza zmienená prestížna univerzita so sídlom v Baltimore.

Washington 17. júla (TASR) - Spojené štáty vo štvrtok opäť zaznamenali rekordný denný prírastok v počet prípadov nákazy novým koronavírusom. Za posledných 24 hodín tam totiž pribudlo 68.428 nových prípadov infekcie. S odvolaním sa na najnovšie údaje Univerzity Johnsa Hopkinsa o tom informovala agentúra AFP.

Za posledných 24 hodín (do piatka 02.30 h SELČ) pribudlo v USA v súvislosti s koronavírusom aj 974 nových úmrtí, uvádza zmienená prestížna univerzita so sídlom v Baltimore.

Celkovo tak v Spojených štátoch od začiatku pandémie zaznamenali už 3.560.364 prípadov nákazy a 138.201 súvisiacich úmrtí.

Spojené štáty sú krajinou, ktorú pandémia postihla najviac na svete, a to v počte infikovaných i obetí na životoch.

V ostaných týždňoch sa tam opätovne výrazne zvyšuje počet nakazených, a to obzvlášť v štátoch na juhu a západe USA, ktoré priskoro uvoľnili epidemiologické opatrenia, píše AFP.

Epicentrom nákazy je momentálne štát Florida, z ktorého vo štvrtok hlásili 156 nových úmrtí na ochorenie COVID-19, ktoré koronavírus vyvoláva, a tiež takmer 14.000 nových prípadov nákazy.

Florida v súvislosti s vírusom celkovo zaznamenala už viac ako 315.000 prípadov nákazy a 4782 úmrtí. Tzv. slnečný štát aktuálne eviduje najvyššie denné prírastky nakazených spomedzi všetkých amerických štátov. Za Floridou v tomto smere nasledujú Kalifornia a Texas, z ktorých denne hlásia približne 10.000 nových prípadov nákazy.