Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Piatok 14. jún 2024Meniny má Vasil
< sekcia Zahraničie

USA chcú uvaliť sankcie na spoločnosť Nord Stream 2 AG

Na archívnej snímke z 15. februára 2022 potrubie na plynovode Nord Stream 2 (Severný prúd 2) v Lubmine na severozápade Nemecka. Foto: TASR/AP

Očakáva sa tiež, že prezident Biden rozšíri sankcie proti Rusku, pričom nové reštrikcie zasiahnu ďalšie ruské elity blízke prezidentovi Vladimirovi Putinovi.

Washington 23. februára (TASR) - Americký prezident Joe Biden v stredu povedal, že jeho administratíva uvalí sankcie na spoločnosť Nord Stream 2 AG zodpovednú za výstavbu kontroverzného ruského plynovodu.

"Dnes som nariadil svojej administratíve, aby uvalila sankcie na Nord Stream 2 AG a jej predstaviteľov," uviedol Biden vo vyhlásení, ktoré zverejnil Biely dom.

Očakáva sa tiež, že prezident Biden rozšíri sankcie proti Rusku, pričom nové reštrikcie zasiahnu ďalšie ruské elity blízke prezidentovi Vladimirovi Putinovi. Uviedli to zdroje oboznámené s touto záležitosťou pre agentúru Bloomberg.

Vláda v Berlíne v utorok (22. 2.) zastavila certifikáciu Nord Stream 2, čo je rana pre ambíciu ruského prezidenta Vladimira Putina rozšíriť kontrolu nad dodávkami energie do Európy.