Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Štvrtok 8. jún 2023Meniny má Medard
< sekcia Zahraničie

TRAGÉDIA NA ZÁKLADNEJ ŠKOLE: Útočníčka zastrelila šesť ľudí

V pondelok 27. marca 2023 pri vchode do školy Covenant School v Nashville. Foto: TASR/AP

Polícia v meste Nashville na Twitteri oznámila, že na škole zasahovala voči strelcovi, ktorého usmrtila. Hasiči na Twitteri hlásili viacero zranených osôb.

Nashville 27. marca (TASR) - Tri deti a troch dospelých zastrelila v pondelok útočníčka na súkromnej kresťanskej základnej škole v meste Nashville v americkom štáte Tennessee. Oznámila to miestna polícia, informuje TASR podľa správy agentúry AP.

Podozrivú strelkyňu zastrelili počas zásahu policajti. Tragický incident sa odohral na presbyteriánskej základnej škole pre približne 200 žiakov.

Polícia dodala, že strelkyňa bola zrejme tínedžerka. Vyzbrojená bola dvoma útočnými puškami a pištoľou.

Bezprostredne nebolo známe, či počas tohto tragického incidentu niekto ďalší utrpel zranenia. Študentov vyprevadili zo školy policajti.

Žiaci zo súkromnej kresťanskej školy, sa držia za ruky počas odchodu zo školy po streľbe v meste Nashville v americkom štáte Tennessee v pondelok 27. marca 2023.
Foto: TASR/APVýberová chronológia tragických prípadov streľby na školách v USA od roku 2018:


2018

23. januára - Pätnásťročný chlapec, ktorý spustil streľbu na strednej škole v západnej, vidieckej časti štátu Kentucky, zabil dvoch spolužiakov a ďalších 14 zranil.

14. februára - Dvadsaťročný Nikolas Cruz bol strelcom na strednej škole v meste Parkland na juhu Floridy. Jeho čin si vyžiadal 17 mŕtvych a 16 zranených.

8. marca - Sedemnásťročná študentka zahynula a jedna osoba utrpela zranenia pri streľbe na strednej škole v meste Birmingham v štáte Alabama.

20. marca - Dve obete a dvoch zranených si vyžiadala streľba, ktorú spustil študent na strednej škole v meste Great Mills v štáte Maryland. Strelec zahynul na mieste incidentu, po troch dňoch zomrela aj jeho obeť, tínedžerka, s ktorou mal predtým vzťah.

18. mája - Desať ľudí, prevažne študentov, zahynulo a desať utrpelo zranenia pri streľbe na strednej škole v texaskom meste Santa Fe.2019

26. februára - Najmenej dve obete na životoch a štyroch zranených si vyžiadala streľba na univerzite v štáte Severná Karolína. Polícia údajného páchateľa zadržala.

30. apríla - Najmenej dve obete na životoch a štyroch zranených si vyžiadala streľba na univerzite v Charlotte v štáte Severná Karolína.

7. mája - Dvaja študenti spustili streľbu na škole na predmestí Denveru v štáte Colorado. Vyžiadala si život jedného tínedžera, ôsmi ďalší utrpeli zranenia.

14. novembra - V dôsledku streľby na škole v kalifornskom meste Santa Clarita zomreli dve osoby a ďalšie štyri vrátane útočníka utrpeli zranené. Miestom streľby bola stredná škola v štvrti Saugus mesta Santa Clarita na severozápadnom okraji aglomerácie Los Angeles.2020

14. januára - Život jedného študenta si vyžiadala streľba, ku ktorej došlo v areáli strednej školy v meste Bellaire v štáte Texas.2021

12. apríla - Život jedného človeka si vyžiadala streľba, ku ktorej došlo na strednej škole v meste Knoxville v štáte Tennessee. Zranenie utrpel aj jeden policajt.

30. novembra - Pätnásťročný študent zastrelil štyroch ľudí a ďalších šiestich zranil pri útoku na strednej škole v obci Oxford Township približne 50 kilometrov od Detroitu v štáte Michigan.2022

8. marca - Jeden tínedžer prišiel o život a ďalší dvaja utrpeli vážne zranenia v dôsledku streľby pred strednou školou v štáte Iowa. K streľbe došlo pred školou East High School v centre štátneho hlavného mesta Des Moines.

24. mája - Pri streľbe na základnej škole v meste Uvalde v štáte Texas prišlo o život 19 detí a dvaja učitelia. Podľa guvernéra Texasu Grega Abbotta zomrel aj samotný 18-ročný strelec.

24. októbra - Ozbrojený muž, ktorý vnikol do priestorov strednej školy v meste St. Louis v štáte Missouri, zabil jednu ženu a dospievajúce dievča, ďalších šesť osôb zranil. Útočníka pri prestrelke zastrelila polícia.

14. novembra - Troch mŕtvych a dvoch zranených si vyžiadala streľba v areáli Virgínskej univerzity (UVA).2023

23. januára - Dvaja študenti prišli o život a jeden učiteľ utrpel zrania pri streľbe, ku ktorej došlo na škole v Des Moines, hlavnom meste amerického štátu Iowa.