Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Sobota 22. jún 2024Meniny má Paulína
< sekcia Zahraničie

USA pošlú Ukrajine vojenský materiál za 350 miliónov dolárov

Ilustračná snímka. Foto: TASR

Vojenská pomoc pôjde zo skladov Pentagónu na základe osobitného nariadenia prezidenta, takže ju bude možné rýchlo dodať na front.

Washington 20. marca (TASR) - Spojené štáty pošlú Ukrajine ďalšiu vojenskú pomoc v hodnote 350 miliónov dolárov. Oznámil to v pondelok minister zahraničných vecí USA Antony Blinken, informuje TASR na základe správy agentúry AP.

Zásielka vojenskej pomoci bude obsahovať množstvo rozličných druhov munície vrátane rakiet do raketometov HIMARS, munície do húfnic a bojových vozidiel pechoty, ale aj protiradarové rakety HARM a protitankové strely. Okrem toho USA pošlú na Ukrajinu aj cisternové vozidlá a riečne člny.

"Iba Rusko môže skončiť túto vojnu už dnes. Dokiaľ to Rusko neurobí, budeme stáť po boku Ukrajiny, kým bude treba," vyhlásil Blinken.

Vojenská pomoc pôjde zo skladov Pentagónu na základe osobitného nariadenia prezidenta, takže ju bude možné rýchlo dodať na front. Celkový objem vojenskej pomoci USA Ukrajine od začiatku vojny vlani vo februári už presiahol 32,5 miliardy dolárov.