Quantcast
< sekcia Zahraničie

USA pripravujú opatrenia na ochranu Ukrajiny pred Rusko, tvrdí Biden

Americký prezident Joe Biden, foto z archívu. Foto: TASR/AP

Kremeľ medzitým avizoval, že ruský prezident Vladimir Putin a Biden budú o napätej situácii na východe Ukrajiny rokovať v priebehu budúceho týždňa.

Washington 3. decembra (TASR) - Spojené štáty pripravujú nové opatrenia zamerané na obranu Ukrajiny pred potenciálnym útokom Ruska, uviedol v piatok americký prezident Joe Biden. Kremeľ pritom vehementne odmieta obvinenia, že plánuje voči svojmu východnému susedovi útok.

Ako pripomína AFP, Ukrajina obvinila Moskvu zo zhromaždenia približne 115.000 vojakov neďaleko jej hraníc, na Kryme a v dvoch východných regiónoch, ktoré ovládajú proruskí separatisti. Kremlin tieto tvrdenia odmietol a obvinil USA z podnecovania napätia.

"Dávam dokopy podľa mňa najkompletnejší a najzmysluplnejší súbor iniciatív, aby bolo pre pána Putina veľmi, veľmi ťažké pokračovať a robiť to, čoho sa ľudia obávajú, že by mohol urobiť," povedal Biden novinárom.

Kremeľ medzitým v piatok avizoval, že ruský prezident Vladimir Putin a Biden budú o napätej situácii na východe Ukrajiny rokovať v priebehu budúceho týždňa prostredníctvom videohovoru.