\n"],"articleBody":"Washington 2. októbra (TASR) - Americký prezident Donald Trump a jeho manželky Melania majú pozitívne testy na nový druh koronavírusu. Šéf Bieleho domu to oznámil v piatok na Twitteri.\r\n\r\n\"Dnes večer (vo štvrtok) sme s @FLOTUS (prvá dáma) mali pozitívny test na COVID-19. Okamžite začneme s karanténou a liečbou. SPOLU sa z toho dostaneme!\" napísal Trump.\r\n\r\nTrump krátko predtým potvrdil, že jeho spolupracovníčka Hope Hicksová mala pozitívny test na koronavírus SARS-CoV-2. Dodal, že vo štvrtok spolu s manželkou absolvovali testy.\r\n\r\n\"Mala pozitívny test, práve som sa to dozvedel,\" povedal Trump vo štvrtok večer v rozhovore pre televíznu stanicu Fox News. Hicksová je podľa neho pracovitá a na tvári nosí ochranné rúško. Keďže s Hicksovou trávi veľa času, preto on i Melania absolvovali testy.\r\n\r\nHicksová v poslednom období absolvovala niekoľko ciest s prezidentom vrátane utorkovej prezidentskej predvolebnej debaty v Clevelande. \r\n\r\nPodľa televízie CNN bola v stredu na palube prezidentskej helikoptéry Marine One spolu s ďalšími Tumpovými blízkymi spolupracovníkmi vrátane jeho zaťa Jareda Kushnera. Ochorenie COVID-19 u Hicksovej potvrdili vo štvrtok.\r\n\r\nZačiatkom mája mala pozitívny test Katie Millerová, hovorkyňa amerického viceprezidenta Mikea Pencea. Koncom júla sa nakazil Trumpov bezpečnostný poradca Robert O'Brien.\r\n\r\nKoronavírusom SARS-CoV-2 sa v USA od začiatku pandémie nakazilo už viac ako 7,2 milióna ľudí a vyše 207.000 nákaze podľahlo.\r\n\r\nTonight, @FLOTUS and I tested positive for COVID-19. We will begin our quarantine and recovery process immediately. We will get through this TOGETHER!— Donald J. Trump (@realDonaldTrump) October 2, 2020 ","httpStatus":200}},"selectedPage":"https://www.teraz.sk/api_rest.php?module=RestApi&method=article&articleId=497447§ion=zahranicie&kind=clanok","wagonByUrl":{},"requirements":{"ids":[],"entities":{}},"wagonsConfig":[],"wagonHeight":{"ids":[],"entities":{}}}
< sekcia Zahraničie

Trump s manželkou sa infikovali novým koronavírusom

Americký prezident Donald Trump a jeho manželka Melania majú pozitívne testy na nový druh koronavírusu. Na snímke z 29. septembra 2020 je americký prezident Donald Trump a jeho manželka Melania Trumpová po prvej predvolebnej debate kandidátov na prezidenta USA s Joe Bidenom v Clevelande. Foto: TASR/AP

Šéf Bieleho domu to oznámil v piatok na Twitteri.

Washington 2. októbra (TASR) - Americký prezident Donald Trump a jeho manželky Melania majú pozitívne testy na nový druh koronavírusu. Šéf Bieleho domu to oznámil v piatok na Twitteri.

"Dnes večer (vo štvrtok) sme s @FLOTUS (prvá dáma) mali pozitívny test na COVID-19. Okamžite začneme s karanténou a liečbou. SPOLU sa z toho dostaneme!" napísal Trump.

Trump krátko predtým potvrdil, že jeho spolupracovníčka Hope Hicksová mala pozitívny test na koronavírus SARS-CoV-2. Dodal, že vo štvrtok spolu s manželkou absolvovali testy.

"Mala pozitívny test, práve som sa to dozvedel," povedal Trump vo štvrtok večer v rozhovore pre televíznu stanicu Fox News. Hicksová je podľa neho pracovitá a na tvári nosí ochranné rúško. Keďže s Hicksovou trávi veľa času, preto on i Melania absolvovali testy.

Hicksová v poslednom období absolvovala niekoľko ciest s prezidentom vrátane utorkovej prezidentskej predvolebnej debaty v Clevelande.

Podľa televízie CNN bola v stredu na palube prezidentskej helikoptéry Marine One spolu s ďalšími Tumpovými blízkymi spolupracovníkmi vrátane jeho zaťa Jareda Kushnera. Ochorenie COVID-19 u Hicksovej potvrdili vo štvrtok.

Začiatkom mája mala pozitívny test Katie Millerová, hovorkyňa amerického viceprezidenta Mikea Pencea. Koncom júla sa nakazil Trumpov bezpečnostný poradca Robert O'Brien.

Koronavírusom SARS-CoV-2 sa v USA od začiatku pandémie nakazilo už viac ako 7,2 milióna ľudí a vyše 207.000 nákaze podľahlo.