< sekcia Zahraničie

Útok Talibanu na policajné stanovište v Kundúze si vyžiadal 15 obetí

Ilustračná snímka. Foto: TASR/AP

Ghulám Rabání Rabání, člen provinčnej rady, v utorok uviedol, že útok si okrem zabitých vyžiadal aj dvoch zranených policajtov.

Kábul 22. októbra (TASR) - Najmenej 15 obetí na životoch spomedzi príslušníkov bezpečnostných zložiek si vyžiadal pondelkový útok militantov z radikálneho hnutia Taliban na policajné stanovište v provincii Kundúz na severe Afganistanu. S odvolaním sa na vyhlásenie člena miestnej samosprávy o tom informovala agentúra AP.

Ghulám Rabání Rabání, člen provinčnej rady, v utorok uviedol, že útok si okrem zabitých vyžiadal aj dvoch zranených policajtov. Rabání ďalej dodal, že samotnému útoku predchádzala niekoľkohodinová prestrelka. K útoku sa prostredníctvom svojho hovorcu Zabíhulláha Mudžáhida prihlásilo hnutie Taliban, ktoré je v provincii Kundúz výrazne prítomné, pričom priamo kontroluje niekoľko jeho okresov.

Hlavné mesto provincie, nazvané taktiež Kundúz, Taliban v roku 2015 nakrátko dobyl, pričom po svojom vytlačení sa ho opakovane pokúšal znova ovládnuť. K poslednému neúspešnému útoku radikálov na toto provinčné centrum došlo v auguste.