Quantcast
< sekcia Zahraničie

V Berlíne zakázali lokálnu skupinu motorkárskeho klubu Hells Angels

Motorkársky gang Hells Angels, foto z archívu. Foto: TASR/AP

Motorkársky klub Hells Angels, ktorý má okolo 470 pobočiek vo viac ako 50 krajinách sveta, vznikol v roku 1948 v Spojených štátoch.

Berlín 29. septembra (TASR) - V hlavnom meste Nemecka Berlín zakázali pre kriminálne aktivity lokálnu skupinu motorkárskeho klubu Hells Angels, známu pod názvom Hells Angels MC Berlin Central.

Razie súvisiace s týmto klubom prebehli vo štvrtok v štyroch nemeckých spolkových krajinách a podieľalo sa na nich približne 1300 policajtov. TASR informuje na základe správy agentúry DPA.

Okrem Berlína prebehli razie v 45 bytoch a iných priestoroch, ako aj vo väzenských celách v Brandenbursku, Sasku a Sasku-Anhaltsku. V Berlíne prehľadala polícia s cieľom zaistiť dôkazy 28 lokalít vrátane sídla klubu Hells Angels MC Berlin Central, ktorý šéfka rezortu vnútra berlínskej krajinskej vlády Iris Sprangerová zakázala.

"S okamžitou platnosťou je zakázané šíriť alebo verejne používať symboly tohto združenia (Hells Angels MC Berlin Central) a jeho podporovateľov," uviedol berlínsky rezort vnútra. Ako dodal, majetok tejto miestnej skupiny Hells Angels bol zabavený.

Tento klub, ktorý vnikol ako nástupca v roku 2012 zakázaného klubu HAMC Berlin City, pokračuje v jeho "protiústavnom úsilí", uviedli berlínski predstavitelia. HAMC Berlin City rozpustili jeho členovia po tom, čo v roku 2014 väčšina z nich po vražde podporovateľa znepriateleného klubu skončila vo väzení alebo utiekla do zahraničia.

Motorkársky klub Hells Angels, ktorý má okolo 470 pobočiek vo viac ako 50 krajinách sveta, vznikol v roku 1948 v Spojených štátoch. DPA približuje, že organizácie takéhoto druhu sú známe drogovou trestnou činnosťou, nútenou prostitúciou, pašovaním zbraní a praním špinavých peňazí.