Quantcast
< sekcia Zahraničie

V Británii bolo teplejšie než na Havaji, v Škótsku skoro 29 stupňov

Ilustračné foto. Foto: TASR/AP

Na väčšine územia Spojeného kráľovstva, s výnimkou Severného Írska, boli väčšie horúčavy než napríklad na Sardínii alebo v niektorých regiónoch Turecka.

Londýn 10. júla (TASR) - V Británii bolo v nedeľu teplejšie, než v niektorých častiach Havajských ostrovov. V Škótsku namerali takmer 29 stupňov, čo je najviac od začiatku tohto roka, informovali tlačové agentúry PA Media a DPA.

V Londýne a na juhovýchode Anglicka vystúpila teplota až na 29,5 stupňa, pričom teploty sa blížili k tejto úrovni aj vo väčšine ostatných oblastí Spojeného kráľovstva.

Z oblasti Fife severne od škótskeho Edinburghu hlásili 28,9 stupňa. Najteplejší deň roka zaznamenali aj v Írsku, kde v Shannone na východe krajiny namerali 25,6 stupňa Celzia.

V niektorých častiach Británie bolo teda v nedeľu teplejšie než na havajskom ostrove Maui alebo v oblasti kalifornského Los Angeles. Na väčšine územia Spojeného kráľovstva, s výnimkou Severného Írska, boli väčšie horúčavy než napríklad na Sardínii alebo v niektorých regiónoch Turecka.

Na britské pomery mimoriadne teplé počasie by malo pokračovať aj začiatkom budúceho týždňa. V priebehu pondelka a utorka predpovedajú meteorológovia v Londýne a na juhovýchode Anglicka až 32 stupňov. Teplotný rekord tohto roka padol 17. júna na londýnskom letisku Heathrow, kde namerali 32,7 stupňa Celzia.