< sekcia Zahraničie

V Brne sa na hlavnej stanici zrazili dva vlaky, hlásia zranených

Na snímke zrážka dvoch osobných vlakov na hlavnej železničnej stanici v Brne. Foto: HZS ČR

Vlak, ktorý vychádzal z Brna a smeroval do Březovej nad Svitavou sa zrazil s vlakom, prichádzajúcim do Brna z Letovíc.

Brno 5. marca (TASR) - Dvadsaťjeden zranených si vyžiadala zrážka dvoch osobných vlakov, ku ktorej došlo v utorok ráno na hlavnej železničnej stanici v Brne. Z vlakov bolo evakuovaných zhruba 250 ľudí, informoval spravodajský server Novinky.cz s odvolaním sa na informácie záchrannej služby.

Do štyroch nemocníc previezli 13 ľudí, ktorí utrpeli ľahšie a stredne ťažké zranenia, ako napríklad pomliaždeniny a vykĺbeniny, uviedla hovorkyňa záchranárov Michaela Bothová.Podľa hovorcu železničnej inšpekcie Martina Drápala došlo k zrážke vlaku, ktorý vychádzal z Brna a smeroval do Březovej nad Svitavou, s vlakom, prichádzajúcim do Brna z Letovíc. Rušňovodič riadiaci odchádzajúci vlak prešiel cez návestidlo a vošiel na koľaj, na ktorej nemal byť. "Preto došlo k čelnému stretu. Dôvod však zatiaľ nepoznáme," uviedol Drápa.

Za uplynulé dva týždne došlo v ČR už k niekoľkým vlakovým nehodám a incidentom. Zatiaľ posledný sa odohral v pondelok v regióne Chrudimsko, kde sa zrazil nákladný vlak s osobným. Zranených bolo päť ľudí.

V sobotu išli oproti sebe dva vlaky v Prahe, pričom sa zastavili len asi 37 metrov od seba. Minulý týždeň v stredu sa zrazili lokomotívy v Havlíčkovom Brode. Deň predtým vrazila na stanici v Jihlave posúvaná súprava do osobného vlaku, pričom zranenia utrpeli dvaja ľudia. Pred dvoma týždňami išiel vlak s 11 cestujúcimi medzi Martinicami a Velkým Meziříčím šesť kilometrov bez rušňovodiča.