< sekcia Zahraničie

V Česku evidujú 4194 nakazených koronavírusom a 56 obetí

Ilustračná foto. Foto: TASR/AP

Námestník českého ministra zdravotníctva Roman Prymula v rozhovore pre portál ČT24 naznačil, že v ČR možno dôjde k miernemu uvoľneniu opatrení.

Praha 4. apríla (TASR) - Počet ľudí, ktorých v Česku pozitívne testovali na nový koronavírus, sa do soboty zvýšil na 4194. V krajine evidujú 56 úmrtí na ochorenie COVID-19 a 74 ľudí sa doteraz vyliečilo, píše spravodajský portál Novinky.cz.

Český minister vnútra a obrany Jan Hamáček po rokovaní s prezidentom ČR Milošom Zemanom a jeho poradným tímom uviedol, že v krajine sa darí proti pandémii koronavírusu bojovať lepšie než sa očakávalo. Vláda však podľa jeho slov núdzové opatrenia zatiaľ výrazne zmierniť neplánuje. Minister nespresnil, ako dlho má stav núdze v Česku platiť. Hamáček uviedol, že prezident na stretnutí ocenil prácu zdravotníkov, policajtov, hasičov, vojakov a ďalších a vyjadril aj podporu vláde.

Námestník českého ministra zdravotníctva Roman Prymula v rozhovore pre portál ČT24 naznačil, že v ČR možno dôjde k miernemu uvoľneniu opatrení: "Musíme monitorovať nárast ochorení v Českej republike. V tejto chvíli je tá krivka stabilná. Za týchto podmienok môžeme vykonať nejaké drobné uvoľnenia, ale nie nejaké dramatické." Ako príklad Prymula spomenul možné sprístupnenie športovísk pre individuálne športy.