Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Utorok 18. jún 2024Meniny má Meniny má Vratislav
< sekcia Zahraničie

V Česku objavili chybne vytlačené hlasovacie lístky pre eurovoľby

Ilustračné foto. Foto: TASR/AP

Ostravský magistrát nahlásil chybne vytlačené volebné lístky už v utorok 21. mája. Problémy mali radnice v ostravských častiach Juh a Poruba.

Praha 23. mája (TASR) - Radnica v Českom Těšíne v okrese Karviná vydala v stredu večer upozornenie pre svojich obyvateľov. Rovnako ako v Ostrave sa aj tam objavili chybne vytlačené hlasovacie lístky pre blížiace sa voľby do Európskeho parlamentu, ktoré sa budú v Českej republike konať dva dni, v piatok a v sobotu. Informoval o tom spravodajský portál Novinky.cz.

"Ak voliči zistia, že hlasovacie lístky nie sú vytlačené rovno, v dôsledku čoho napríklad chýba poradové číslo voliča či iný údaj, alebo ak hlasovacie lístky nie sú rozrezané, môžu si vyžiadať na našom úrade alebo vo volebnej miestnosti novú bezchybnú sadu," uviedla Dorota Havlíková, hovorkyňa Českého Těšína - sliezskeho mesta v okrese Karviná.

Ostravský magistrát nahlásil chybne vytlačené volebné lístky už v utorok 21. mája. Problémy mali radnice v ostravských častiach Juh a Poruba, spresnil portál Novinky.cz