Quantcast
< sekcia Zahraničie

V Česku pribudlo 8325 nových prípadov

Ženy s ochrannými rúškami kráčajú okolo zatvorenej reštaurácie počas koronavírusovej pandémie v Prahe v nedeľu 11. októbra 2020. Foto: TASR/AP

Aktívnych prípadov je 68 740, v nemocniciach je pre nákazu hospitalizovaných 2503 ľudí s koronavírusom.

Praha 14. októbra (TASR) – V Česku pribudlo v utorok 8325 nových prípadov nakazenia koronavírusom SARS-CoV-2. Ide o druhý najvyšší denný nárast po rekorde z minulého piatku, ktorý bol ešte o 292 prípadov vyšší.

S odvolaním sa na údaje českého ministerstva zdravotníctva o tom v stredu informoval spravodajský portál iDNES.cz.

Aktívnych prípadov je 68 740, v nemocniciach je pre nákazu hospitalizovaných 2503 ľudí s koronavírusom. Stav 467 z nich lekári hodnotia ako ťažký. Počet hospitalizovaných od začiatku mesiace stúpol o 1475 prípadov.

Od začiatku epidémie sa koronavírusom v Česku infikovalo 129 747 ľudí, z toho takmer 59 000 od začiatku októbra, vyplýva z aktualizovaných údajov zverejnených na webe ministerstva zdravotníctva ČR.

Portál iDNES.cz dodal, že u väčšiny nakazených má choroba mierny priebeh alebo sú úplne bez príznakov. Necelá polovica z nakazených sa už uzdravila.

Nákaze podľahlo v utorok ďalších 22 ľudí, čím celkový počet obetí epidémie vyvolanej koronavírusom nového typu stúpol v ČR na 1106.

Pre nepriaznivý vývoj epidémie platia v celom Česku od stredy sprísnené protiepidemické opatrenia. Všetky školy od základných po vysoké prechádzajú na dištančnú výučbu, výnimku majú triedy pre deti so špeciálnymi potrebami.

Uzavreté sú reštaurácie, bary a kluby. Zhromažďovať sa ľudia môžu maximálne po šiestich. Väčšina opatrení platí do 3. novembra, teda do konca núdzového stavu. Školy majú byť zatiaľ zatvorené do 1. novembra.