< sekcia Zahraničie

V Česku zaznamenali najvyšší denný nárast prípadov od 11. apríla

Muž počas plošného testovania populácie na nový typ koronavírusu v Prahe. Foto: TASR/AP

V piatok ráno začali testovať pracovníkov v bani v okrese Karviná pri hranici s Poľskom, ktorý je jeden z najviac zasiahnutých regiónov v Českej republike.

Praha 27. júna (TASR) - Česko potvrdilo za uplynulých 24 hodín 168 nových prípadov koronavírusového ochorenia COVID-19, čo je najvyšší denný nárast prípadov v krajine za jediný deň od 11. apríla. V sobotu to uviedlo české ministerstvo zdravotníctva, na ktoré sa odvolala agentúra DPA.

Denný nárast prípadov nákazy v posledných dňoch kolísal, keďže krajina vykonáva cielené testovanie na územiach, kde v minulosti zaznamenali najvyšší počet prípadov.

V piatok ráno začali testovať pracovníkov v jednej bani v okrese Karviná pri hranici s Poľskom, ktorý je jeden z najviac zasiahnutých regiónov v Českej republike. Na 100.00 ľudí tam evidujú takmer 90 potvrdených prípadov COVID-19, píše DPA.

Česko doposiaľ zaznamenalo 11.038 potvrdených prípadov nákazy novým druhom koronavírusu a 349 úmrtí na chorobu COVID-19, ktorú tento vírus spôsobuje. Celkovo sa z ochorenia vyliečilo 7669 ľudí.