< sekcia Zahraničie

V ČR pribudlo do večera ďalších 1080 nakazených a osem úmrtí

Seniorka s ochranným rúškom na tvári si prezerá kvety na farmárskom trhu v Prahe, archívna snímka. Foto: TASR/AP

Počet pacientov vo vážnom stave je takisto rekordný, prvýkrát sa za celú dobu ich počet prehupol cez dve stovky.

Praha 30. septembra (TASR) - Počas stredy pribudlo do večera v Českej republike ďalších 1080 potvrdených prípadov ochorenia COVID-19, celkovo ich tam zaznamenali 68.919. Po poklese denných nárastov v predchádzajúcich dňoch čísla opäť prudko narástli, sumarizovala webová stránka televízie Nova.

Podľa údajov českého ministerstva zdravotníctva aktuálne s nákazou bojuje 34.821 ľudí. V nemocniciach je hospitalizovaných 976 nakazených koronavírusom. Za uplynulých 24 hodín pribudlo v nemocniciach 151 pacientov, čo je rekordný nárast.

Počet pacientov vo vážnom stave je takisto rekordný - prvýkrát sa za celú dobu ich počet prehupol cez dve stovky - na 202, všíma si spravodajská stránka tn.nova.cz.

V utorok laboratória potvrdili ochorenie COVID-19 u 1965 osôb. V pondelok bolo odhalených o 600 prípadov menej, čo je dôsledkom toho, že bol štátny sviatok, podotýka TV Nova.

V utorok zomrelo 17 ľudí s koronavírusom, čo šlo o druhý najvyšší nárast. K stredajšiemu večeru pribudlo ďalších osem úmrtí, celkovo ochoreniu podľahlo už 655 ľudí.