< sekcia Zahraničie

V Dubaji havaroval autobus s cudzincami, 17 mŕtvych

Na snímke pohľad na nehodu autobusu 7. júna 2019 v Dubaji. Foto: TASR/AP

Dubajská polícia bez ďalších podrobností oznámila, že obete pochádzajú z viacerých krajín.

Dubaj 7. júna (TASR) - Sedemnásť mŕtvych z rôznych krajín si vo štvrtok večer vyžiadala havária autobusu na diaľnici v Dubaji. Informovali o tom v piatok tamojšie úrady s tým, že medzi obeťami je najmenej osem turistov z Indie a neznámy počet Európanov, píšu agentúry DPA a AP.

Autobus s 31 cestujúcimi smeroval do najväčšieho mesta Spojených arabských emirátov zo susedného Ománu. Podľa dostupných informácií vo štvrtok okolo 18.00 h miestneho času čelne narazil do výstražného značenia pri zjazde z diaľnice. Vodič utrpel menšie zranenia. Okolnosti tragédie vyšetruje polícia.

Dubajská polícia bez ďalších podrobností oznámila, že obete pochádzajú z viacerých krajín. Na svojom oficiálnom účte na Twitteri tlmočila rodinám obetí hlbokú sústrasť. Zranenia utrpeli najmenej traja ľudia.

Podľa indického konzulárneho úradu sa údaj o počte mŕtvych Indov môže zmeniť.

Ománska štátna autobusová spoločnosť Mausalat, ktorá je vlastníkom havarovaného autobusu, uviedla, že nehoda sa stala na linke medzi Maskatom a Dubajom. Spoločnosť na Twitteri zverejnila oficiálny list, v ktorom vyjadrila najhlbšiu sústrasť pozostalým. Oznámila tiež pozastavenie prevádzky linky medzi Maskatom a Dubajom až do odvolania.