Quantcast
< sekcia Zahraničie

V indickom meste Naí Dillí sa 500 vozňov zmení na nemocničné izby

Ilustračné foto Foto: TASR/AP

India je v počte nakazených po Spojených štátoch, Brazílii a Rusku štvrtou najviac postihnutou krajinou na svete.

Naí Dillí 14. júna (TASR) – Päťsto železničných vozňov sa v indickom hlavnom meste Naí Dillí premení na mobilné nemocnice pre ľudí nakazených novým koronavírusom. Bude v nich miesto pre okolo 8000 pacientov, informovala v nedeľu agentúra Reuters s odvolaním sa na indické ministerstvo vnútra.

Vláda tiež plánuje robiť v Naí Dillí trikrát viac testov ako doteraz, a to najmä v uzavretých zónach, preveriť zdravotný stav obyvateľov a zabezpečiť dostatočné zásoby kyslíkových fliaš a ventilátorov.

Mesto Naí Dillí sa stalo jedným z najväčších ohnísk šírenia koronavírusu v Indii. V priebehu dvoch dní tam zaznamenali 2000 nových prípadov nákazy vírusom SARS-CoV-2. Ten sa rýchlo šíri aj v mestách Bombaj a Ahmadábád.

India je v počte nakazených po Spojených štátoch, Brazílii a Rusku štvrtou najviac postihnutou krajinou na svete. Krajina podľa údajov ministerstva zdravotníctva zaznamenala v nedeľu rekordný denný prírastok 11.929 potvrdených infekcií, pričom celkový počet nakazených je viac ako 320.000. Za 24 hodín pribudlo 311 úmrtí spojených s chorobou COVID-19, celkovo ich je 9195.

Premiér Naréndra Módí zaviedol koncom marca celoplošnú karanténu, ktorá sa však postupne uvoľňuje. Čiastočne sa obnovili vlakové spojenia i vnútroštátne lety, otvorili sa obchody a továrne. Školy však stále zostávajú zatvorené.

V rozľahlej Indii došlo k nárastu prípadov nákazy v dôsledku presunov státisícov tzv. migrujúcich pracovníkov, ktorí pre karanténne opatrenia prišli o prácu a vracali sa do svojich domovských miest.

Interaktívna mapa: