Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Pondelok 4. marec 2024Meniny má Kazimír
< sekcia Zahraničie

V Istanbule sprísňujú opatrenia na boj proti šíreniu koronavírusu

Tureckí tínedžeri s ochrannými rúškami na zabránenie šíreniu nového koronavírusu kráčajú na obľúbenej ulici Tunali Hilmi v Ankare, archívna snímka. Foto: TASR/AP

Úrad istanbulského guvernéra uviedol, že tieto opatrenia sú potrebné z dôvodu nedostatočného dodržiavania doterajších preventívnych opatrení, akými je napríklad spoločenský odstup.

Istanbul 12. septembra (TASR) - V rámci opatrení na boj proti šíreniu nového druhu koronavírusu zavedie Istanbul zákaz usporadúvania svadieb na lodiach, ako aj zákaz koncertov a festivalov na otvorených priestranstvách, a to od budúceho pondelka. Informovala o tom v sobotu agentúra AP.

Úrad istanbulského guvernéra Aliho Yerlikayu uviedol, že tieto opatrenia sú potrebné z dôvodu nedostatočného dodržiavania doterajších preventívnych opatrení, akými je napríklad spoločenský odstup. Ďalším dôvodom je zvyšujúci sa počet nakazených v najväčšom meste Turecka.

Turecké ministerstvo zdravotníctva v piatok oznámilo 56 ďalších úmrtí na ochorenie Covid-19 spôsobené novým koronavírusom a 1671 nových prípadov nákazy. V dôsledku ochorenia v krajine doposiaľ zomrelo 6951 ľudí.

Podľa miestnych orgánov patria medzi významné ohniská nákazy zásnubné oslavy a svadby, ktoré sa v poslednom období často usporadúvajú na lodiach v Bospore.