Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Sobota 30. september 2023Meniny má Jarolím
< sekcia Zahraničie

V Kyjeve bolo po nálete počuť výbuchy

Ľudia kráčajú okolo obytnej budovy, ktorú zasiahol dron počas nočného útoku ruskej armády v Kyjeve v nedeľu 28. mája 2023. Foto: TASR/AP

Šéf kyjevskej vojenskej správy Serhij Popko ráno oznámil, že pri nočných útokoch na ukrajinskú metropolu nikto neutrpel zranenia.

Kyjev 29. mája (TASR) - V ukrajinskom hlavnom meste Kyjev bolo v pondelok o 11.10 h miestneho času (10.10 h SEČ) počuť najmenej desať výbuchov. Kyjev v noci na pondelok čelil už druhú noc po sebe leteckým útokom. Informovala o tom agentúra AFP, od ktorej TASR správu prevzala.

Starosta Kyjeva Vitalij Kličko uviedol, že explózie nastali v "štvrtiach v centrálnej oblasti" mesta a vyzval obyvateľov, aby "zostali v úkrytoch". "Útok na Kyjev pokračuje," dodal.

Vedenie mesta po zaznení protileteckého poplachu oznámilo, že kyjevská protivzdušná obrana je aktivovaná.

Šéf kyjevskej vojenskej správy Serhij Popko ráno oznámil, že pri nočných útokoch na ukrajinskú metropolu nikto neutrpel zranenia.

Išlo už o 15. ruský útok proti Kyjevu od začiatku mája. Predchádzajúci úder v nedeľu v noci bol najväčším útokom dronmi od začiatku ruskej invázie a zahynuli pri nich dvaja ľudia. Po ňom sa ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj poďakoval protivzdušnej obrane a uviedol, že "je vďačný každému jednému človeku".